Logowanie | Rejestracja

Poradnik-Kiedy Należy Osuszać?

Poradnik-Kiedy Należy Osuszać?

 

 

W przemyśle budowlanym i do usuwania skutków powodzi, zalania

Osuszacze AERIAL przyspieszają proces osuszania w nowych budynkach, umożliwiając szybsze oddanie ich do użytku. Osuszacze kondensacyjne AERIAL stosowane są również do usuwania skutków powodzi lub zalania, zapobiegają tworzeniu się pleśni i innych uszkodzeń, przywracając miejsce gdzie wystąpiła szkoda do używalności w jak najkrótszym czasie.

Na basenach i w klubach odnowy fizycznej i biologicznej
Wszędzie gdzie znajdują się otwarte zbiorniki wodne, woda będzie parować w określonym zakresie w zależności od jej temperatury oraz temperatury w pomieszczeniu, powodując w konsekwencji wzrost wilgoci. Prysznice, sauny i sale fitness przeważnie są pomieszczeniami o dużym stopniu zawilgocenia.

W piwnicach, salonach, domach wypoczynkowych i szklarniach
Osuszacze kondensacyjne potrafią przywrócić zawilgocone pokoje lub piwnice do stanu używalności. Zastosowanie osuszacza w sporadycznie użytkowanych domach wypoczynkowych zapobiega powstawaniu pleśni i stęchłych zapachów. W szklarniach, użycie osuszacza zapewnia utrzymanie przejrzystych szyb i przyjemnej atmosfery.

Zapobieganie korozji i utrzymywanie wartości np. zabytkowych pojazdów
Jest to kwestia unikania korozji grożącej wartościowym częściom mechanicznym i pojazdom wykonanym z zaawansowanych materiałów, lub których wartość jest bezcenna. Istotne jest również utrzymanie ich w sprawności. Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest kontrolowanie poziomu wilgotności względnej z zastosowaniem osuszaczy kondensacyjnych.

W przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych
Zapobieganie kondensacji pary wodnej na takich elementach jak rury, filtry, zawory, łączniki itp. w systemach rurociągów. Można uniknąć kosztownych awarii rozdzielni, systemu zdalnego sterowania i urządzeń przełączających.

 

Data dodania: 2012-11-30 11:02:41